Napravljen najskuplji transfer u ženskom nogometu

Nogomet 7. ruj 202223:24 > 23:25 0 komentara
xNataliexMincher spp-en-NaMi-IMG_8733 via Guliver

Engleska nogometašica Keira Walsh prešla je iz Manchester Cityja u Barcelonu u najvećem transferu u povijesti ženskog nogometa.

Kako prenosi BBC, engleski klub dobio je 400.000 funti (oko 460.000 eura) odštete, čime je oboren dosadašnji rekord Chelseaja, kada je 2020. za Pernila Hardera platio više od 250.000 funti.

City je ranije odbio ponude katalonskog kluba, koji je prošle sezone osvojio treći uzastopni naslov u Primeri.

Walsh ima 25 godina i posljednjih osam proveo je u Manchester Cityju. S Barcelonom je potpisala ugovor na tri godine.

Keira je bila jedna od najboljih nogometašica na nedavno završenom Europskom prvenstvu na kojem je Engleska osvojila naslov pobjedom nad Njemačkom u finalu u Londonu. Walsh je tada dobio nagradu za igrača utakmice.

Ona je nakon Lucy Bronze druga nogometašica Cityja i reprezentativka Engleske koja je karijeru nastavila u Barceloni.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!