‘Ljudi umiru svuda, a oni bi milijarde – samo žele novac!’

Nogomet 19. tra 202123:48 0 komentara
Robin Gosens
Guliver Image

U nedjelju popodne Robin Gosens proslavio je veliku pobjedu Atalante nad Juventusom. Samo nekoliko sati kasnije, Stara dama i jedanaest drugih klubova objavili su konkretne planove za Superligu.

“Ovo je velika katastrofa za nogomet”, kaže Gosens gostujući u podcastu njemačkog magazina Kicker. On kaže kako i njegovi suigrači smatraju da se trenutno radi velika glupost i da će najviše trpjeti nogomet.

“Činjenica da prevladava malo autsajdera je uvijek bila osnova nogometa. Ako sada postoji Superliga u kojoj će zauvijek igrati Arsenal i Tottenham bez da igraju kvalifikacije, zauvijek će oduzeti temelj same igre. Svi moraju biti svjesni da će se nogomet zauvijek promijeniti i da više nikada neće biti kakav je danas”, poručio je Gosens.

“Ljudi još uvijek umiru u cijelom svijetu, a nema dovoljno novca. Ovih dvanaest klubova osniva vlastitu ligu i dobit će stotine milijuna eura. Tužna stvar je da na kraju svega sve se zapravo vrti oko novca. Novac, novac i samo novac. Žao mi je što je tako”, dodao je Gosens.

Atalanta nije među 12 momčadi koji su odlučili igrati Superligu i zanemariti UEFA-u i njenu Ligu prvaka ili Europsku ligu. Iz Italije su tu Juventus, Inter i Milan, Španjolsku predstavljaju Real M., Barcelona i Atletico Madrid, a Englesku Manchester United i City, Arsenal, Liverpool, Chelsea i Tottenham.

U međuvremenu stiže vijest da će u petak biti održana hitna sjednica Izvršnog odbora UEFA-e i da je moguće izbacivanje Cityja, Reala i Chelseaja iz Lige prvaka, a Arsenala iz Evropske lige. Spomenuti klubovi igraju polufinale LP i EL, ali zbog sudjelovanja u Superligi, prijeti im eliminacija.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!