Laporta se oglasio: Projekat Superlige je i dalje tu…

Nogomet 22. tra 202115:48 > 15:49
(Photo by David Ramos/Getty Images)

Predsjednik Barcelone Joan Laporta konačno se oglasio vezano uz Superligu. #SponzorPrijenosa #DerbyBananas DerbyBananas

Od 12 klubova koji su potpisali sporazum o kreiranju Superlige, ostali su još samo Barcelona, Real Madrid i Juventus.

Ovih dana izjave su davali predsjednik Reala Florentino Perez i predsjednik Juventusa Andrea Agnelli, a sada je napokon progovorio i Joan Laporta.

Superliga je neophodna. Veliki klubovi ulažu veliki novac, plaće nogometaša su ogromne i to se mora uzeti u obzir“, rekao je Laporta i nastavio:

Moralo bi to biti atraktivno natjecanje, ali bazirano na sportskim uspjesima. Otvoreni smo za dijalog s UEFA-om. Neki klubovi su pod pritiskom, ali projekat Superlige je i dalje tu“..

#SponzorPrijenosa #DerbyBananas DerbyBananas