Klopp zabrinut: Mnogi su izvan ritma

Nogomet ostalo 9. sij 202112:25 > 12:25
Jurgen Klopp

Strateg Redsa kaže da je njegova ekipa imala probleme u kretnji i dodavanjima, ali da je na kraju boljom igrom u drugom poluvremenu zasluženo slavio protiv Aston Ville u trećoj rundi FA kupa (4:1).

Redsi su imali lakši zadatak od predviđenog, s obzirom na to da je Villa igrala sa juniorima zbog velikih problema sa koronavirusom. Ipak, tek u drugom dijelu su ostvarili pobjedu sa tri brza pogotka.

Njihovi klinci su bili veoma dobri, a mi smo imali neke probleme. Bilo je potrebno više od očekivanog za trijumf, ali je u drugom poluvremenu bilo sve kako treba„, rekao je Klopp i dodao:

Mučili smo se sa kretnjama i pasovima, mnogo puta smo bili sa pogrešne strane lopte. Stvarali smo šanse i u prvom poluvremenu, ali smo loptu slali direktno u golmana. Poslije se to promijenilo nabolje i zasluženo smo dobili„.

Prvak Engleske u posljednje vrijeme ne igra dobro. Ostvario je dva remija i poraz u Premier ligi, a u narednoj rundi čeka ga derbi sa Manchester Unitedom.

Mnogi igrači su nam izvan ritma. U narednim danima će biti mnogo igre 11 na 11 na treningu kako bi se to popravilo„, poručio je Nijemac.