Ispali iz lige prvi put u 82 godine: ‘Dotakli smo dno’

Nogomet ostalo 29. stu 202012:26 0 komentara
Alianza Lima

Peruanski nogometni klub Alianza Lima ispao je iz elitne prve, prvi put nakon 82 godine, nakon što je u subotu kod kuće izgubio 0-2.

Bijesni navijači su se sukobili s policijom ispred Nacionalnog stadiona u Limi nakon poraza od Sport Huancayoa.

Klub, koji ima najveću navijačku bazu u Peruu, im se ispričao obećavši pritom da će provesti potrebne promjene za povratak u prvu ligu.

“Dosegnuli smo dno”, napisao je klub na Twitteru. “Neka nam ova sportska tragedija pomogne da nam se ujedine srca i da se vratimo jači nego ikada.”

Alianza Lima je osvajala naslov prvaka Perua 23 puta, zadnji put prošle godine, i više nego ijedan drugi peruanski klub pa i njihovi najveći rivali iz Lime Universitario.

Njihovo ispadanje iz prve lige uslijedilo je nakon burne sezone u kojoj su ih vodila petorica trenera. (h)

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!