Hrvat postao trener kluba koji je šokirao Dinamo i Real

Nogomet 21. lip 202216:31 > 16:33 0 komentara
Guliver Image

Hrvatski trener Stjepan Tomas sjeo je na klupu Šerifa iz Tiraspola.

Tomasa hrvatska javnost odlično poznaje, a posebno pamte kada je Šerif u kvalifikacijama za Ligu prvaka vrlo uvjerljivo (3:0, 0:0) izbacio zagrebački Dinamo. Šerif je i u samoj skupini Lige prvaka osvojio sedam bodova, pobijedivši najprije doma Šahtar, a onda i Real Madrid u gostima. Šerif je na proljeće igrao i osminu-finala Europske lige u kojoj ga je Braga izbacila tek nakon izvođenja jedanaesteraca.

“Istina je, evo me u Tiraspolu i potpisao sam za Šerif. Moram priznati da sam ponosan zbog toga što je ovakav klub poželio mene dovesti za trenera. Svi znamo što je Šerif napravio u prošloj godini, a i vidjeli smo kako je odigrao protiv Dinama. Prvi dojmovi su – iskreno – nemoguće dobri. Ovdje je kompleks s tri stadiona i još jednim koji je pod krovom. Za trening imamo 12 terena, vrhunski hotel na dispoziciji, sve što poželimo od teretane i liječničkih sadržaja, čak i olimpijski bazen. Ne znam da itko u svijetu ima takve uvjete za rad”, potvrdio je Tomas za Sportske novosti.

Prvi suparnik u kvalifikacijama za Ligu prvaka im je Zrinjski.

“Olakotna je okolnost što sam pogledao nekoliko utakmica Zrinjskog pa znam kakav nogomet igraju i čemu će težiti. U Mostaru gostujemo već 6. srpnja, što je jako blizu, ali nisam došao ovdje žaliti se na bilo što, nego napraviti posao. Naše su ambicije jako velike”, rekao je pa dodao:

“Bilo mu je drago kad je vidio kako govorim ruski. Gazda je ovdje napravio čudo kako po pitanju rezultata, tako i po pitanju infrastrukture. Naše je sada samo primiti se posla i pokušati ponoviti prošlu sezonu. Veliki je ovo izazov za mene i jedva čekam utakmice.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!