Gvardiol: Izlasci me ne privlače, bez treninga sam usamljen

Nogomet ostalo 6. velj 202112:04 0 komentara
sportklub

Igrač RB Leipziga koji je još uvijek na posudbi u Dinamu gostovao je u Nogometnom podcastu kod Ivana Ivkovića.

Na početku podcasta istaknuo je zašto ga je primamila ponuda RB Leipziga.

“Leipzig je bio vrlo ozbiljan oko mene. Sredili su mi i jednu aplikaciju na kojoj svakodnevno gledam kakve su njihove zamisli u igri i kako bi se ja u budućnosti trebao kretati po terenu i ponašati u momčadi”, kaže Gvardiol pa dodaje:

“Pričao sam i s Olmom, rekao mi je da je momčad super, da i on vidi da ozbiljno računaju na mene i da jedva čeka da dođem.

Na upit o tome koliki je interes klubova pobudio kao tinejdžer, Gvardiol kaže:

“Već s 14 godina sam odigrao jedan odličan turnir u inozemstvu i stigle su konkretne ponude Milana i Intera, ali bio sam realan i rekao sam sebi da je nema smisla tako rano odlaziti u inozemstvo.”

Koliko si mijenjao pozicije kroz svoj nogometni razvoj?

“Ma prošao sam sve, od napada preko krila, igrao sam i zadnjeg veznog i lijevog beka – svaki trener me okušao na nekoj drugoj poziciji, implementirao nešto novo u moju igru i sada mislim da je to bio pravi put.”

O tezi da je prerastao HNL, Gvardiol kaže:

“Mislim da to ne stoji, uvijek možeš učiti. HNL postaje sve bolja i sve jača liga, imam još mnogo prostora da se usavršim i spremim za Bundesligu.”

Čujem da voliš gejming, što igrate?

“Ja, Majer, Petković volimo igrati Counterstrike.”

To voli i Neymar, ima svoju ekipu, ako se sretnete na terenu, moraš ga izazvati.

“Ma bolje da šutim, izvozat će me haha.”

Kako ti je kao mladoj osobi nositi se s visokom razinom profesionalnosti, mlad si, moraš odolijevati izlascima i svemu?

“Nikad me to nije privlačilo, volim se zabavljati, ali izlasci mi nikad nisu bili visoko na listi prioriteta. Ja samo gledam kad je idući trening, bez toga se osjećam usamljeno.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!