FA kup: Spektakl na Wembleyu na SK3 u 18:15

Nogomet 15. svi 202116:54 > 20:12
Alex Pantling/Getty Images

Kultni Wembley danas u 18:30 bit će domaćin finala najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu FA kupa

Thomas Tuchel je preporodio Chelsea od svog dolaska na klupu. Identitet momčadi je potpuno promijenjen u odnosu na vrijeme kada je na klupi bio Frank Lampard. Momčad sa Stamford Bridgea ušla je u finale Lige prvaka u kojem će za dva tjedna odmjeriti snage protiv Pepa Guardiole i njegovog Manchester Citya. Trenutno su na četvrtom mjestu Premier lige i blizu su osiguravanja plasmana u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Njihovi današnji protivnici također igraju fantastičnu sezonu. Leicester kojeg vodi Brendan Rogers je trenutno na trećem mjestu Premier lige ispred velikana poput upravo Chelseaja, Liverpoola, Arsenala…

Igraju vrlo atraktivan nogomet, ali kada treba stati na kočnicu i odigrati pragmatično također se snalaze.

Chelsea je favorit u ovom dvoboju, ali zna se da je u velikim finalima sve moguće. Tuchel će moći računati na sve igrači osim stopera Christiansena koji ionako nije nezamijenjiv član prvih 11.

Vraća se naš Mateo Kovačić, vrlo vjerojatno neće igrati od prve minute, ali trebao bi dobiti šansu s klupe. Bit će to prilika da naš trofejni veznjak osvoji još jednu veliku titulu u svojoj karijeri.

Kod Leicestera nedostaje nekoliko igrača. Barnes i Justin sigurno neće nastupiti, dok je iskusni stoper Evans upitan.

sportklub

Leicester je ove sezone na svom stadionu slavio protiv Chelseaja u ligi 2:0, a igrat će ponovno vrlo brzo nakon finala FA kupa. Također jedan vrlo bitan dvoboj u prvenstvu na Stamford Bridgeu.

Chelsea ganja svoju devetu titulu u ovom natjecanu, dok je Leicester u lovu na svoju premijernu titulu. Podsjetimo, sva četiri odigrana finala do sad su izgubili.

Veliko finale gledajte na SK3 u 18:15 uz komentar našeg Željka Vele.