FA CUP: Leicester ispisao povijest!

Nogomet ostalo 15. svi 202120:22 > 20:59 0 komentara
AP Photo/Kirsty Wigglesworth, Pool

Momčad Leicestera ispisala je novu stranicu klupske povijesti, osvojen je prvi naslov pobjednika FA Cupa i to pred lijepo popunjenim tribinama Wembleyja. Ovo je bilo 140. izdanje FA Cupa.

Strijelac jedinog, i to prekrasnog pogotka bio je Tielemans u 63. minuti, a Brendan Rodgers tako je napokon ispunio barem jedan visoki uvjet koji mu je postavio klub, donio je najveći trofej od osvajanja naslova prvaka 2016. godine.

Chelsea je više držao loptu u nogama, više napadao, Tuchelova momčad imala je i više pokušaja prema golu, ali pogodak nisu uspjeli postići sve do samoga kraja kada je gol Chilwella poništen zbog zaleđa.

Utakmicu je pratilo oko 20 tisuća navijača, a Leicester je postao 44. različiti klub koji je osvojio FA Cup, a prvi ‘rookie’ nakon Wigana 2013. godine.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!