Everton s rutinskih 3:0 sa Sheffieldom u 1/4 finale FA Kupa

Nogomet ostalo 24. sij 202123:22 0 komentara
Francesco Pecoraro/Getty Images

Nogometaši Evertona izborili su plasman u četvrtfinale FA kupa pobijedivši drugoligaša Sheffield Wednesdaya sa 3-0

Golove za domaćina zabili su Calvert-Lewin (29), Richarlison (59) i Mina (62), a odličnu predstavu pružio je i James Rodríguez s dvije asistencije. Everton će u idućoj rundi natjecanja igrati protiv pobjednika susreta između Wycombe Wanderersa i Tottenhama.

U najzanimljivijem susretu 16-ine finala Manchester United je na Old Traffordu pobijedio velikog suparnika Liverpool sa 3-2.

Bio je to sjajan susret, a zanimljivo prije svega sedam dana njihov ligaški ogled na Anfieldu je završio bez golova.

ManU je ovom pobjedom produžio niz bez poraza u svim natjecanjima na pet susreta, dok su “Redsi” u zadnjih sedam nastupa slavili samo jednom.

Gosti su poveli u 18. minuti golom Mohameda Salaha nakon fantastične asistencije Roberta Firmina. No, deset minuta kasnije izjednačio je Mason Greenwood na asistenciju Marcusa Rashforda. U 48. minuti zamijenili su uloge. Greenwood je asistirao, a Rashford zabio za preokret. Samo 10 minuta kasnije Salah je vratio sve na početak. Pogodak odluke zabio je Bruno Fernandes u 78. minuti. Idući Unitedov protivnik bit će West Ham.

Plasman u osminu finala izborili su i nogometaši Chelsea nakon što su na Stamford Bridgeu pobijedili Luton Towna sa 3-1.

“Bluesi” su do pobjede protiv drugoligaša stigli na krilima Tammyja Abrahama koji je zabio tri gola (11, 17, 74), dok je gol za goste zabio Jordan Clarke (30).

Zanimljivo, Abraham je postao prvi igrač Chelsea koji je u upisao “hat-trick” u FA kupu nakon 2007. kada je to uspjelo njegovom sadašnjem treneru Franku Lampardu.

Pobjeda londonskog sastava je mogla biti i izraženija, no Simon Sluga je u 86. minuti obranio jedanaesterac Timu Werneru. Njemački napadač je poslao loptu u desnu stranu gola, ali je Sluga sjajno reagirao.

Za Chelsea, koji će u osmini finala igrati protiv drugoligaša Barnsleyja, je od 84. minute igrao Mateo Kovačić.

Leicester City je preskočio Brentford sa 3-1, dok je Burnley porazio Fulham sa 3-0.