Engleski političar želi sankcije za grljenje nakon pogodaka

Nogomet ostalo 14. sij 202116:07 > 17:58 0 komentara
Alex Pantling / Staff

Knight je predsjednik međustranačkog odbora za kulturu, medije i sport (DCMS), a rekao je da burne proslave golova na TV-u šalju pogrešnu poruku u vrijeme nacionalne ugroze.

Nogometašima koji krše zdravstvene i sigurnosnim protokole COVID-19 rukovanjem, ljubljenjem ili grljenjem nakon postizanja golova, trebao bi se pokazati žuti karton, predložio je u četvrtak šef engleskog parlamentarnog odbora Julian Knight,

“Na isti način na koji suci izdaju žute kartone za igrače koji skidaju majice, mogli bi to učiniti i prilikom proslave golova. Sigurno je nesportski riskirati da netko dobije COVID zbog toga, zar ne?”, kazao je Knight.

On je ukazao na primjere iz sportova poput kriketa ili američkog nogometa gdje su se držali na distanci. “Razumijem tradiciju nogometa,ali netko mora primijeniti osnovnu dodatnu razinu samokontrole. Svi ostali jesu u društvu to trenutno rade.”

Smjernice Premier lige za ponašanje igrača na terenu kažu da se “mora izbjegavati nepotreban kontakt, posebno između različitih ekipa, a to uključuje rukovanje, ljubljenje i grljenje”.

Medijski izvještaji istaknuli su proslave na nedavnim utakmicama, primjerice veliku proslavu gotovo svih igrača Manchester Citya nakon što je Phil Foden zabio pobjednički gol protiv Brighton & Hove Albiona, a pojavile su se i brojne snimke proslava u svlačionicama nakon utakmica trećeg kola FA kupa.

Daily Telegraph citirao je člana odbora DCMS-a Clivea Efforda da je takva proslava “uvreda za sve zdrastveno osoblje, te je pozvao nogometaše da se ponašaju odgovorno i prestanu slaviti”.

Trener Citya Pep Guardiola rekao je da je “čudno i nelagodno” ako igrač zabije, a nitko ne slavi s njim.

“Testirani smo možda pet ili šest puta u posljednjih 10 dana i svi su negativni. Nalazimo se na otvorenom gdje je virus manje agresivan. Slijedit ćemo ono što kaže Premijer liga, ali ne znam hoćemo li moći to ispoštovati”.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!