Čeferin: ‘Sve je jasno, ne izađete li iz Superlige, nema LP’

Nogomet 23. tra 202119:54 0 komentara
SK

Predsjednik UEFA-e Aleksander Čeferin je u razgovoru za The Associated Press poručio klubovima koji nisu napustili Superligu da neće igrati Ligu prvaka ako se ne izjasne u vezi sa tim natjecanjem.

Superligu još nisu napustili Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid i Milan. Milan je bio blizu izlaska, ali i dalje to nije potvrdio.

“Kristalno je jasno da će klubovi morati odlučiti jesu li u Superligi ili su europski klub. Ako kažu da su u Superligi, onda, naravno, neće igrati Ligu prvaka. Ako su spremni to napraviti, onda neka igraju u svom natjecanju”, rekao je Čeferin.

Nije poznato kakve će sankcije snositi klubovi koji su se odvojili u Superligu, ali Čeferin ističe da je drugačija situacija s klubovima koji su priznali grešku i napustili projekt.

“Još uvijek čekamo pravne stručnjake i onda ćemo donijeti odluku, ali svi će snositi posljedice za svoje odluke i oni to znaju. Drugačija je situacija između klubova koji su priznali svoju pogrešku i koji su rekli da će napustiti projekt. Ostali uglavnom znaju da je taj projekt mrtav, ali vjerojatno ne žele to prihvatiti”, izjavio je.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!