Brazil izbacio Čile, Jesusu crveni zbog brutalnog faula

Nogomet 3. srp 20219:08 > 9:35 0 komentara
Nayra Halm

Brazil i Peru su prvi polufinalni par Copa Americe.

Brazil je s minimalnih 1:0 pobijedio Čile, a trenutak odluke dogodio se u 46. minuti kada je jedini gol na utakmici zabio Paqueta.

Selecao je od 48. morao s igračem manje nakon što je Gabriel Jesus potpuno zasluženo dobio crveni karton nakon brutalnog prekršaja na Meni.

U polufinalu će Brazilci igrati protiv Perua koji je nakon lutrije penala sa 7:6 (3:3) izbacio Paragvaj.

Gomez je doveo Paragvajce u vodstvo u 11. minuti, da bi deset minuta kasnije pogodio i vlastitu mrežu. Peru je do preokreta stigao u 40. kada je pogodio Lapadula. U trećoj minuti sudačke nadoknade Paragvaj je ostao i s igračem manje nakon drugog žutog za Gomeza.

Iako s igračem manje Paragvajci su u 54. preko Alonsa izjednačili. Taj je rezultat stajao do 80. minute kada je Yotun zabio za 3:2 Perua, koji je samo pet minuta kasnije ostao s desetoricom nakon što je drugi žuti dobio Carrillo. Igrača više Paragvaj je iskoristio u 90. kada pogađa Avalos.

U lutriji penala Peru je prvu meč loptu imao u petoj seriji kada je Cuevi obranio Silva. Espinola je dao novu meč loptu Peruancima koju u šestoj seriji ne propušta Trauco.