Bivši igrač Gorice s klubom iz MLS-a do povijesne pobjede

Nogomet 4. srp 20228:43 0 komentara
xGonzalesxPhoto MortenxKjaerx via Guliver Image

U susretu 19. kola Istočne konferencije sjevernoameričke nogometne MLS lige momčad Charlotte je na gostovanju pobijedila Houston sa 2-1, a za pobjednički sastav branio je hrvatski vratar Kristijan Kahlina (29).

Prva je to gostujuća pobjeda u povijesti ove franšise u MLS-u. Charlotte FC je osnovan 2019. godine, a od ove sezone natječe se u Major League Soccer.

Gosti su poveli u 28. minuti nakon autogola Gabriela Vere, a na 2-0 je povisio Andre Shinyashiki u 74. minuti. Houston je smanjio u 81. minuti preko Fafe Picaulta. Darwin Quintero je lijepo uposlio američkog napadača koji je izašao sam ispred Kahline i rutinski ga svladao.

Kahlina je u Charlotte stigao u prosincu prošle godine iz redova bugarskog Ludogoreca. Prije toga bio je član Dinama, Vinogradara, Lučkoga, Kopra i Gorice gdje je branio pet godina.

Charlotte se trenutačno nalazi na osmom mjestu Istoka sa 23 boda, devet manje od vodećeg New York Red Bullsa. U doigravanje ulaze prvih sedam momčadi iz svake Konferencije.