Bayern na svjetskom tronu, šesti trofej u godinu dana!

Nogomet ostalo 11. velj 202121:10 > 21:10

Nogometaši njemačkog bundesligaša Bayerna pobjednici su klupskog svjetskog prvenstva koje je održano u Kataru nakon što su u finalnom susretu pobijedili meksički Tigres sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Benjamin Pavard u 59. minuti.

Njemačkom sastavu je to drugi naslov na klupskom SP-u nakon što je prvu titulu osvojio 2013. protiv Raja Casablance. Dodajmo i kako je to Bayernu povijesni šesti trofej unutar godine dana nakon što su osvojili njemačko prvenstvo, Kup i Superkup, Ligu prvaka i europski Superkup.

Meksikancima može biti utjeha što su u prvom nastupu na SP-u stigli do finala postavši prvi klub iz CONCACAF-a kojem je to uspjelo.

Europski prvak je bio izraziti favoriti protiv meksičkog sastava, no Bavarci su teže nego što se očekivalo stigli do pobjede.

Bayern je u polufinalu pobijedio Al Ahly sa 2-0, dok je Tigres na putu do finala morao igrati dvije utakmice, u četvrtfinalu je porazio korejski Ulsan sa 2-1, a u polufinalu brazilski Palmeiras sa 1-0.