Atletico prvi iz Španjolske koji je službeno odustao

Nogomet 21. tra 202112:14 0 komentara
(Photo by Angel Martinez/Getty Images)

Atletico Madrid je prvi španjolski klub koji je i službenonapustio Superligu, koja je tako propala tek 48 sati nakon što je osnovana

Nakon što je kasno sinoć šest engleskih klubova napustilo Superligu, postalo je jasno da od novog klupskog europskog natjecanja neće biti ništa.

Iako je jedan od idejnih tvoraca Super lige, predsjednik Reala Florentino Perez i nakon odustajanja klubova sa otoka tvrdio da preostalih šest “odmetnika” nastavlja sa projektom, sada je jasno da od toga neće biti ništa.

Atletico Madrid je i službeno odustao od Super lige, a svoje navijače i ljubitelja nogometa je o tome obavijestio službenim priopćenjem.

“Upravni odbor Atletica na sastanku održanom jutros, odlučio je službeno obavijestiti Superligu i ostale klubove osnivače da odustaje od projekta. U ponedjeljak smo donijeli odluku da se pridružimo ovom projektu kao odgovor na okolnosti koje danas više ne postoje”, istaknuli su iz Atletica.

“Prva ekipa i trener su pokazali zadovoljstvo odlukom kluba, shvaćajući da sportske zasluge moraju prevladati nad bilo kojim drugim kriterijima”, dodali su iz Atletica.

Podsjetimo, sinoć su od Super lige odustali Manchester City, Arsenal, Tottenham, Manchester United, Chelsea i Liverpool tako da je od 12 klubova u ovom projektu ostalo šest.

No, čini se da će tokom dana i iz Juventusa, Intera, Reala, Milana i Barcelone krenuti stopama Atletica te da će javno odustati od Super lige.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!