Fenomenalni Ronaldo hat-trickom odveo Portugal u finale

Portugal je u polufinalu Lige nacija sa 3:1 pobijedio Švicarsku u Portu.

Laurence Griffiths/Getty Images

Cristiano Ronaldo je još jednom pokazao zašto je jedan od najboljih nogometaša svih vremena. Iza njega je solidna sezona u Juventusu, ali ne onakva kakvu je on očekivao.

Povezano

Preskočio je uvodni dio Lige nacija, ali se vratio u pravo vrijeme i naravno – sa stilom!

Postigao je tri prekrasna pogotka u velikoj pobjedi svog Portugala nad Ššvicarskom od 3:1. Poveli su domaćini u 25. minuti nakon što je Ronaldo lijepo zabio iz slobodnog udarca. Izjednačili su Švicarci iz lude situacije u kojoj je prvo Portugalu dosuđen jedanaesterca pa zatim nakon pregleda VAR-a poništen i dosuđen njima. Rodriguez je mirno zabio za 1:1.

Kada se činilo da će utakmica otići u produžetak, pojavio se Cristiano Ronaldo i sa dva pogotka u dvije minute odveo Portugal u veliko finale u kojem će igrati protiv Engleske ili Nizozemske.