Neymar briljirao, ali Rennes senzacionalno slavio!

Getty images/ Gonzalo Arroyo Moreno

Nogometaši Rennesa šokirali su PSG u finalu francuskog kupa slavivši nakon izvođenja jedanaesteraca.

PSG je već nakon dvadeset minuta igre vodio 2:0, momčad Thomasa Tuchela djelovala je sjajno, pogotovo Neymar koji je započeo utakmicu prvi put nakon tri mjeseca. Upravo je sjajni Brazilac asistirao kod prvog pogotka koji je zabio Dani Alves, da bi drugi sam postigao.

Ipak, prije kraja poluvremena Rennes je uspio smanjiti rezultat nakon što je Kimpembe poslao loptu u vlastitu mrežu. Novi šok za Parižane stigao je u 66. minuti kada je momčad trenera Juliena Stephana izjednačila pogotkom Mexera. PSG je dominirao u posjedu loptom sa 66 posto, uputili su dvadeset udaraca prema golu protivnika, od toga 12 u okvir, međutim ništa nije prolazilo vratara Tomasa Koubeka.

U produžecima najznačajniji trenutak dogodio se u 118. minuti kada je ‘pocrvenio’ Kylian Mbappe nakon grubog prekršaja. Kod izvođenja jedanaesteraca igrači obje momčadi bili su vrlo precizni, njih 11 u nizu pogodilo je mrežu sve dok na pozornicu nije izašao 21-godišnji Christopher Nkunku koji je promašio.

PSG je tako od četiri moguća trofeja osvojio tek domaće prvenstvo što u suštini stvari znači kako je momčad nazadovala u odnosu na prijašnje sezone kada je ekipu vodio Unai Emery. S druge strane, u Rennesu će se slaviti još danima, klub je osvojio svoj prvi trofej nakon 1971. godine kada su također postali pobjednici nacionalnog kupa.