Ubojice velikana u utakmici koju nijedan klub nije htio

Justin Setterfield/Getty Images

Osmina finala FA kupa donosi nam derbi južnog Londona koji ekskluzivno možete pratiti od 16 sati na Sportklubu 3.

Ako je tko ubojica velikana u FA kupu, taj epitet svakako pristaje uz nogometaše Millwalla. Kroz povijest najstarijeg natjecanja na svijetu lavovi su čak 25 puta izbacivali momčadi iz višeg ranga natjecanja.

U posljednjih sedam godina čak su pet puta izbacili momčad iz Premier lige, od čeka im je to za nogom pošlo čak triput prije dvije godine kada su stigli do četvrtfinala FA kupa. Ove sezona samo ih jedna stepenica dijeli da ponove taj uspjeh od prije dvije godine.

Ta posljednja stepenica je njihov veliki rival iz južnog Londona – AFC Wimbledon. Obje momčadi su do ove utakmice stigle s jednim veliki skalpom. Millwall je u 4. kolu šokirao Everton pobjedom na svom Ter Denu 3:2 golom Wallacea u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, dok su Donsi u istoj rundi natjecanja šokirali West Ham 4:2.

– Razgovarao sam s Bomberom (op.a trenerom Millwalla Neilom Harrisom) i obojica smo se složili da ne želimo igrati jedan protiv drugoga – rekao je trener Wimbledona Wally Downes pa dodao:

– Ubojice velikana igraju jedan protiv druga. Sada je odjednom Millwall taj velikan.

I u pravu je trener Donsa, iako ni lavovima ne cvjetaju ruže u Championshipu, jer njegova momčad je posljednja u League One.

Utakmica je to i koja pobjedniku donosi lijepu zaradu jer plasman u četvrtfinale FA nagrađuje s 360.000 funti. Loša je vijest za obje momčadi što neće zaraditi 250.000 funti jer se utakmica ne prenosi u Engleskoj. Wimbledon također može zaraditi dodatnih 200.000 funti ako izbaci Millwall, a isto ne uspije Doncaster protiv Crystal Palacea, jer će tako postati momčad iz League One koja je najdalje otišla u natjecanju, a FA i to nagrađuje.

– Svaki peni je važan za nas. Nije to nešto što će motivirati igrače, ali je važno za klub – ističe Harris.

Možda novac nije motiv za igrače, no imali li većeg izazova od pobjede protiv lokalnog rivala pred prepunim tribinama. Teško… Derbi s Kingsmeadowa pratite ekskluzivno na Sportklubu 3 od 16 sati.