Kako se ne zapitati: Zašto mogu Rumunji, ali ne Hrvati?

Nogomet ostalo 12. velj 201912:53 > 12:58
Scott Heavey/Getty Images

Nema sumnje da Zagreb u regiji ima najlošiji stadion, no zato je u Rumunjskoj 2011. niknulo pravo 'čudo'.

Treba li Hrvatskoj nacionalni stadion? To je pitanje koje već godinama dijeli našu javnost.

Istina je da Hrvatska nema kvalitetan stadion, iako bi jedan impresivan početkom 2020. godine trebao niknuti u Osijeku.

Krajem prošle godine i iz Dinama su poručili kako će graditi novi stadion i to kapaciteta 25.000 gledatelja na Maksimiru.

Nema sumnje da Zagreb, od svih glavnih gradova u regiji ima najlošiji stadion.

I dok Zagreb ne može, barem zasad, ‘čudo’ od stadiona završeno je u rujnu 2011. godine u Bukureštu.

Arena Nationala domaćin je utakmicama rumunjske nogometne reprezentacije, na njemu se igralo i finale Europske lige 2012. godine, a igrat će se i utakmice Eura 2020. godine.

Za izgradnju ove arene plaćeno je 234 milijuna eura, a ima kapacitet 55.600 sjedala.

Nama je stadion zapeo za oko jer je trenutno ‘dom’ rumunjskog velikan FCSB-a čije utakmice možete pratiti u programu Sportkluba.

Zato se s pravom moramo zapitati, ako mogu Rumunji, kako ne mogu Hrvati…

Shaun Botterill/Getty Images
sportklub