"Pitajte Gattusa zašto nisam dobio priliku u Milanu"

Nogomet ostalo 6. velj 201913:34 > 13:44
(Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images)

Hrvatski nogometaš Alen Halilović prešao je u redove Standard Liegea, u nastavku pročitajte što je rekao na predstavljanju u novom klubu.

Kapetan mlade hrvatske reprezentacije stigao je na posudbu u Standard nakon male minutaže u Milanu. Dojam je kako je belgijski klub nova prilika za bivšeg igrača Barcelone da napokon pokaže svoj potencijal.

Ne žalim što sam kao mlad otišao u Barcelonu, 99 posto klinaca na mom mjestu napravilo bi isto“, rekao je Halilović.

Vjerojatno najbolji dio karijere mladog nogometaša je vrijeme provedeno u Gijonu, za Sporting je odigrao 36 utakmica i zabio tri gola. Nakon toga uslijedilo je razdoblje u HSV-u, a u Bundesligi se zadržao samo šest mjeseci.

Strašno mi se svidio trener Bruno Labbadia, ali on je dobio otkaz nakon četiri utakmice, a njegov nasljednik nije me vidio u svom sustavu. Jasno mi je rekao da želi igrati s dvojicom napadača i da mu se u koncepciju ne uklapa klasična desetka”, rekao je novi igrač Standarda.

homas Eisenhuth/Bongarts/Getty Images

Na pitanje novinara zašto nije dobio pravu priliku u Milanu, hrvatski nogometaš je odgovorio:

To morate pitati gospodina Gattusa. Razgovarali smo nekoliko puta i rekao mi je da voli igrače poput mene, ali i da sam još mlad te da se moram prilagoditi načinu rada u Milanu i taktički napredovati. Mogao sam ostati i čekati priliku, ali to mi nije bio cilj.

Želim igrati i pokazati svima što mogu napraviti na terenu. Zato sam došao u Standard. Dolazak u Belgiju ne smatram velikim korakom unatrag. Prije nego sam potpisao ugovor, gledao sam neke utakmice belgijskog prvenstva, fokusirao se na način igre Standarda i mogu reći kako sam došao da osvojim naslov prvaka”, zaključio je Halilović.