Bilićeve muke: Sprema li mu se novi otkaz

Nogomet ostalo 30. pro 20189:42 > 9:44
Michael Steele/Getty Images

Kada te pozovu da u naponu snage preuzmeš klub iz Saudijske Arabije to znači: ili da ti hitno treba novac, ili da ti u Europi tvoj agent ne može pronaći adekavatan posao. Ovo drugo se dogodilo Slavenu Biliću koji je preuzeo jedan od najboljih klubova u tom dijelu svijeta – Al Ittihad. Slaven Bilić je od mogućih 30 bodova osvojio pet. U deset utakmica ima samo jednu pobjedu, dva remija i čak sedam poraza. Novim neuspjehom, 0:1 od Al-Ettifaqa, na polovici prvenstva zakucan je na dno tablice.

Bilićeva momčad u 15 kola osvojila je samo šest bodova. U prvih pet kola uzela je tek jedan, zbog čega je smijenjen dotadašnji trener, proslavljeni argentinski napadač Ramon Diaz. Bilić je doveden kako bi posrnulog diva Arabije, ali i nogometnu instituciju u tom dijelu svijeta, vratio na staze stare slave.

No, nikako se Bilić ne smije zavaravati da će čelnici Al Ittihada imati previše strpljenja. Sprema li se našem treneru – otkaz?