MLS: Prvi trofej za grad Atlantu nakon 23 godine

Kevin C. Cox Getty Images Sport

Nogometaši Atlanta Uniteda osvojili su naslov prvaka MLS-a, svladavši u finalu pred svojom publikom Portland Timberse s 2:0.

Susret je odigran pred 73.000 gledatelja na Mercedes-Benz stadionu, koji su dočekali prvi veliki sportski trofej za prijestolnicu Georgije još od pobjede Bravesa u MLB finalu 1995. godine.

Josef Martinez, koji je nedavno proglašen za najkorisnijeg igrača lige, donio je prednost Atlanti u 39. minuti, što je bio njegov 35. gol u sezoni.

Franco Escobar povisio je na 2:0 u 54. minuti.

Atlanta je tako stigla do prvog trofeja nakon samo četiri godine postojanja, odnosno dvije koliko se natječe u MLS-u.

Trener ovog kluba je bivši izbornik Argentine Gerardo “Tata” Martino, a osnovao ga je Arthur Blank, vlasnik NFL kluba Atlanta Falconsa.