ANKETA 'Moderni nogomet je dosadan, svi igraju isto!'

Nogomet ostalo 5. stu 201811:47 > 11:47
Getty Images/Barrington Coombs

Legendarni španjolski nogometaš Xavi rekao je da ima jasnu viziju kako će njegov klub igrati jednog dana kada postane trener - kao Barcelona u kojoj je i sam igrao! No, to nije najzanimljivije što nam je poručio...

Nekadašnji nogometaš Barce jedan je od najboljih veznih igrača svoje generacije, a nada se kako će uspjeha imati i kao trener. Posebno ako će na ploči za crtanje taktika biti britak kao što je na jeziku:

“Moram priznati da mi je dosadan nogomet koji gledam na televiziji. Monoton je. Većina klubova se opredjeljuje za formaciju 4-5-1, ne žele loptu”, rekao je Xavi i zaključio:

“Imam viziju kako bih volio da moja momčad igra, baš onako kako je Barcelona igrala dok sam bio njen član”.

Xavi je, ako niste znali, još uvijek aktivni nogometaš. Nastupa za katarski Al Sadd, gdje je došao prije tri godine. Za Barcelonu je igrao od 1998. do 2015. godine, a bio je izuzetno bitan član španjolske reprezentacije koja je osvojila sve što se moglo u prošlom desetljeću. Toliko važan da se slobodno može reći kako su njegove igračke vještine i njihova primjena redefinirali nogomet.

Stoga, valjda, njegova riječ ima težinu kada i sam priča o stanju u današnjem nogometu.