Australci pripremili papire za Bolta

Nogomet ostalo 21. lis 201815:04 > 15:07
Matt King/Getty Images

Osmerostruki olimpijski pobjednik Usain Bolt je poslije ponude koju je dobio od Vallette s Malete za dvogodišnju suradnju, dobio još jednu primamljivu ponudu od Central Coast Marinersa, kluba za koji trenutno nastupa.

32-godišnjem Jamajčaninu, koji je atletsku karijeru završio 2017. godine, ponuđeno je da potpiše profesionalni ugovor s australskim klubom.

“Kao odgovor na sve medijske spekulacije, ovom prilikom potvrđujem… da, Boltu je ponuđen profesionalni ugovor“, rekao je menadžer nogometaša Marinersa Ricky Simms.

Bolt je u debiju u dresu Marinersa postigao dva pogotka u prijateljskom dvoboju, ali nije bio dio startne postave u prvom službenom susretu Marinersa i Brisbane Roara u nedjelju (1:1).

Najbrži čovek na planeti je odmah poslije utakmice protiv Brisbanea dobio ponudu Vallette, ali je njegov menadžer odmah objasnio da Bolt neće ići na Maltu.

Ukoliko i potpiše profesionalni ugovor, Bolt će za prvi sastav Marinersa moći zaigrati tek u siječnju, kada će klubovi ponovo moći registrirati igrače.