Bolt odbio Maltežane, cilja na jače klubove

Nogomet ostalo 17. lis 201813:29 > 13:42
Matt King/Getty Images

Najbrži čovijek na svijetu, legendarni Usain Bolt odbio je dvogodišnji ugovor koji mu je ponudio nogometni klub Valleta sa Malte.

Osvajač osam zlatnih medalja sa olimpijskih igara i 11 najsjajnijih odličja sa svjetskih prvenstava se poslije atletske karijere posvetio nogometu, i to profesionalnom.

Bolt je za sada trenirao sa nekoliko ekipa, između ostalog i sa Borusijom iz Dortmunda i norveškim Stromsgodsetom, da bi svoj prvi pogodak postigao za australski Central Coast Mariners. On je na prijateljskom susretu Marinersa bio strijelac dva puta, a onda je uslijedila i ponuda Vallete.

Ipak, Jamajčanin je odlučio odbiti ponuđeno.

“Postoji veliko zanimanje za Usaina. Redovno nam šalju slične ponude. Mogu potvrditi da Usain neće ići na Maltu”, rekao je Boltov menadžer Ricky Sims.

Australska A-liga počinje u petak, a Marinersi svoj prvi susret igraju u nedjelju. Bolt tada neće biti na terenu, a ako dobije profesionalni ugovor mogao bi zaigrati u siječnju, kada će klubovi ponovo moći registrirati igrače.