Usain Bolt u petak postaje nogometaš!

Nogomet ostalo 28. kol 201813:55 > 13:55
Ashley Feder/Getty Images

Sprinter s Jamajke u petak će zaigrati za Central Coast Mariners u prijateljskom susretu protiv klupske amaterske selekcije.

Osmerpstruki olimpijski pobjednik nada se da će u listopadu dobiti i profesionalni ugovor. Dosad je samo trenirao s momčadi Marinersa i to na poziciji lijevog krila. Očekuje se da u najavljenom susretu odigra 15 do 20 minuta.

“Siguran sam da ću biti nervozan. Ovo nije utakmica u humanitarne svrhe. Očekujem da ću raditi greške, ali i sebe učiniti ponosnim. Znam da to neće biti savršena utakmica, ali se radujem. Sezona počinje krajem listopada, tako da imam vremena. Ne znam još kako će se moje tijelo ponašati, ali znam da ću se uvijek truditi”, rekao je Bolt.

Očekuje se da utakmici prisustvuje 12.000 navijača.

Central Coast Mariners nogometni je klub iz Gosforda, grada na središnjoj obali australske države New South Wales. Natječe se u tamošnjem premijernom nogometnom rangu, A-League.

Klub je dvaput bio pobjednik ligaškog dijela natjecanja, a 2013. ponijeli su i naslov prvaka Australije.

Prošlu sezonu završili su na posljednjoj, 10. poziciji.