Superkup: Atletico slavio nakon produžetaka

Alexander Hassenstein/Getty Images

Večeras se u Tallinnu odigrao UEFA Superkup, a u njemu su se tradicionalno sastali osvajač Lige prvaka Real Madrid i UEFA Europske lige Atletico Madrid. Pobjednik je odlučen nakon produžetaka, a slavio je Atletico ukupnim rezultatom 4:2 (2:2).

Gledatelji su mogli uživati u jednoj zanimljivoj utakmici, a prvi pogodak je pao na samom otvaranju utakmice.

Igrala se 1. minuta kada je Diego Costa pobjegao obrani Reala i doveo crveno-bijele u vodstvo. Nakon toga razigrao se i “Kraljevski” klub, a prvu ozbiljniju priliku imali su u 17. minuti kada je Asensio pucao ravno u vratara. Na pogodak je Real čekao do 27. minute kada je Karim Benzema bio najviši u skoku i postigao gol. Do kraja poluvremena Real je imao još jednu dobru priliku, ali opet je Asensio bio malo neprecizan.

U drugom poluvremenu Luka Modrić je ušao u igru u 57. minuti i odmah je imao nekoliko zapaženih prodora i pokušaja. Real je bio bolji na početku, a do gola su došli u 63. minuti kada je Sergio Ramos zabio s bijele točke. Prethodno je Juanfran u svom kaznenom prostoru igrao rukom.

Ipak, Atletico se nije predavao i došao je do izjednačenja u 79. minuti. Correa je prošao u kaznenom prostoru i dodao za Diega Costu koji još jednom trese mrežu gradskih rivala.

Do kraja regularnih 90 minuta Real je imao još jednu prilku preko Marcela, ali Brazilac je iz dobre situacije promašio loptu.

Ušlo se u produžetke koje je Atletico otvorio pogotkom u 98. minuti, a strijelac sjajnog pogotka bio je Saul Niguez. Konačnih 4:2 postavio je Koke nakon asistencije Vitola.

Atletico je pobjednik Superkupa 2018. godine.