Remi Vissela i novi pogodak Inieste

Nogomet ostalo 15. kol 201814:08 > 14:15
Buddhika Weerasinghe/Getty Images

Vissel Kobe i Sanfrecce Hiroshima odigrali su bez pobjednika 1:1, u derbiju 22. kola japanske J lige.

Pred 30.000 gledatelja na Noevir stadionu u Kobeu domaća ekipa, predvođena Andresom Iniestom i Lucasom Podolskim, sa velikim ambicijama je ušla u susret sa najboljom momčadi lige.

Kobe juri azijsku Ligu prvaka ove sezone, ali tijekom većeg dijela utakmice sa Hiroshimom bio je u podređenom položaju.

Gosti su do vodstva došli u 15. minuti – Brazilac Patrik je iskoristio nespretnost domaće obrane i 16. golom u sezoni potvrdio epitet najboljeg strijelca lige.

Samo dvije minuta kasnije viđen je najbolji potez na utakmici – Iniesta je primio loptu na lijevoj strani, tražio prostor i sa 18 metara pogodio gornji lijevi kut.

U nastavku susreta je bilo prilika na obje strane, ali ozbiljnije su prijetili gosti preko Kawabea i Kudoa međutim, bez promjene rezultata.

Poslije ovog remija, Hiroshima ima 49 bodova i ostala je na +9 u odnosu na prve pratitelje Kawasaki i Tokyo, dok je Kobe četvrti sa 33 bodova

U ostalim mečevima:

Serezo Osaka – Shimizu 3:1, Gamba Osaka – Sapporo 1:1, Kawasaki Frontale – Sagan Tosu 0:0, Tokyo – Kashiwa 0:1, Urawa Reds – Jubilo Ivata 4:0, V-Varen Nagasaki – Kashima 1:2, Vegalta Sendai – Shonan Belmare 4:1.