Sammir blizu prelaska u Crvenu zvezdu

Nogomet ostalo 5. lip 201816:32 > 16:35
VCG/VCG via Getty Image

Premda se činilo kako će bivši hrvatski reprezentativac Jorge Sammir Cruz Campos (31) ponovo zaigrati za zagrebački Dinamo, prema pisanju srpskih medija Brazilac s hrvatskom putovnicom je korak do prelaska u Crvenu zvezdu.

Getty Images/EuroFootball

Posljednjih se dana pisalo kako je Sammir pred treći dolaskom u Dinamo, u čijim redovima je igrao od 2007. do 2014. godine, te lani prije no što je zbog loše komunikacije sa trenerom Ivajlom Petevim napustio klub.

No, kako prenose beogradski mediji, Sammir će u srijedu doputovati na Marakanu na završnu rundu pregovora i očekuje se da potpiše dvogodišnji ugovor vrijedan ukupno 800.000 eura. Navode se kako je Crvena zvezda uspjela ‘pobijediti’ Dinamo koji nije bio spreman toliko platiti za Brazilca koji već mjesecima nije igrao ozbiljan nogomet.

Sammir je s Dinamom osvojio osam naslova prvaka Hrvatske, uzeo je pet Kupova te jedan Superkup. Bez ikakve rasprave može se reći da je najbolji stranac u povijesti ‘modrih’. U Dinamo je stigao 2007. godine, a 2014. je napustio Maksimir potpisavši ugovor za Getafe. Potom je 2015. godine karijeru nastavio u Kini. Prvo je igrao za Jiangsu Suning, a zatim i za Hangzhou Greentown. U siječnju 2017. godine se vratio u Dinamo, ali ljubav nije potrajala.

Njegov posljednji klub je bio kineski Wuhan Zall s kojim je raskinuo ugovor u veljači ove godine. (HINA)