Sunderland prodan za 40 milijuna funti!

Nogomet ostalo 21. svi 201817:31 > 17:35
Getty Images/Mark Runnacles

Nekadašnji premijerligaš Sunderlend, koji je ove sezone ispao i iz Championshipa, promijenio je vlasnika nakon devet godina.

Nekad stabilan sudionik Premier League, prolazi kroz najteže razdoblje u posljednjih 30 godina, a klub će iz ponora pokušati podgići Stewart Donald, bivši vlasnik Eastleigha, engleskog niželigaša. Isti je otkupio klub od Amerikanca Ellisa Shorta.

Sunderland nema nikakvih dugova, a prvi potez novog vlasnika trebao bi da biti angažman menadžera, koji će na klupi naslijediti Chrisa Colemana.

Donald je klub kupio za 40 milijuna funti.

Klub iz istoimenog grada na sjeveroistoku Engleske, osnovan je prije 139 godina, a u povijesti je čak šest puta bio prvak Engleske, no posljednji put 1936. godine. Također, dvaput je osvajao FA kup, 1937. i 1973. godine.