Akhisar šokirao i Fenerbahče pa podigao trofej!

Nogomet ostalo 10. svi 201821:30 > 21:33
Christof Koepsel Bongarts

Nogometaši Akhisara osvojili su turski kup spektakularnom pobjedom protiv Fenerbahčea u finalu tog natjecanja.

Utakmicu ste mogli gledati u našem programu uz komentar Igora Flaka.
Akhisar je do naslova došao pobjedom 3:2 u iznimno zanimljivom i televizičom susretu.

Nakon 32 minute igre Akhisar je šokirao navijače Fenerbahčea i poveo golom Lopeua. Čuvali su vodstvo sve do 56. minute kada je Feneru izjednačenje donio Fernandao.

Ipak, momčad koju su svi vidjeli kao autsajdera u finalu nije se predavala i već u 70. minuti došla do novog vodstva sjajnim golom Sissokoa.

Devet minuta čekalo se na novi pogodak. Demirel je ponovo morao vaditi loptu iz svoje mreže, strijelac za 3:1 bio je Helder Barbosa.

Souza je pet minuta kasnije smanjio na 3:2, ali i unatoč šest minuta nadoknade vremena, Fenerbahče nije uspio izbori produžetak, a Akhisar je slavio u velikom finalu.

Tom klubu ovo je prvi naslov u kupu u povijesti, a bogme su ga pošteno zaslužili. Nakon izbacivanja Galatasaray u polufinalu (i to kroz dvije utakmice, nadoknađivanjem zaostatka u uzvratu, u gostima!) konačni korak napravili su preko drugog velikana turskog nogometa.