Meksički Chivas pobjednik Lige prvaka CONCACAF-a

Nogomet ostalo 26. tra 20185:49 > 6:00
Refugio Ruiz/Getty Images

(Hina/AFP) - Meksički Chivas pobjednik je Lige prvaka Concacaf-a (Sjeverna, Srednja Amerika i Karipska otočja) nakon što je u srijedu u uzvratnoj utakmici finala u Guadalajari pobijedio kanadski Toronto poslije izvođenja jedanaesteraca sa 4-2.

Prva utakmica u Torontu je završila rezultatom 2-1 za goste, kao i druga u Guadalajari. S obzirom da je ukupan rezultata bio 3-3 pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Orbelin Pineda je doveo Meksikance u vodstvo u 19. minuti, ali je Jozy Altidore izjednačio za Toronto šest minuta kasnije (1-1, 25.).
Minutu prije kraja prvog poluvremena Sebastian Giovinco dovodi Kanađane u vodstvo od 2-1.

Prilikom pucanja jedanaesteraca Jonathan Osorio i Michael Bradley bili su neprecizni za Toronto zahvaljujući čemu je naslov pripao Chivasu.

Meksičke momčadi su osvojile 34 naslova prvaka Concacaf-a, a za Chivas iz Guadalajare ovo je drugi naslov nakon 1962.