Higuain odveo Juventus u finale Kupa

Getty Images/Francesco Pecoraro

Nogometaši Napolija savladali su Juventus u uzvratnom susretu polufinala Kupa Italije sa 3:2, što je bilo nedovoljno za plasman u finale, pa će "Stara dama" igrati za trofej s Lazijom.

Juventus je imao prednost 3:1 iz prvog susreta, a nekadašnji ljubimac domaćih navijača Gonzalo Higuain povećao je tu prednost kada je u 32. minuti susreta u Napulju zatresao mrežu Reine.

Marek Hamšik je u 53. minuti vratio nadu Napoliju, ali je samo pet minuta kasnije tu nadu ponovo smanjio Higuain svojim drugim golom.

Kiša golova se nastavila, u 61. minuti je Mertens iskoristio lošu reakciju golmana Juventusa Neta i izjednačio na 2:2.

Napoli je u 67. minuti prvi puta poveo, strijelac je bio Insigne, ali to je bio tek utješan gol za pobjedu.