Juventus nakon preokreta slavio u Kupu

Nogomet ostalo 28. velj 201717:21 > 17:23
Valerio Pennicino/Getty Images

U polufinalu talijanskog kupa Juventus je u Torinu slavio protiv Napolija rezultatom 3:1.

Juventus je slavio u prvom dvoboju polufinala Kupa, nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Igrala se izjednačena utakmica u uvodnih pola sata, bez nekih naročito velikih prilika. Vidjeli smo tek  jedan pokušaj Mandžukića glavom, te dva dalekometna pokušaja na obje strane, pucali su Dybala i Hamšik. U 33. minuti prva velika prilika na utakmici za Juventus. Higuain se odlično ubacio u šesnaesterac, ali nije bio precizan i njegov udarac je otišao pored gola. A onda tri minute poslije gosti iz prve velike prilike postižu pogodak. Odličnu loptu u kazneni prostor je poslao Insigne, a tamo se najbolje snalazi Callejon i dovodi goste u vodstvo. U 45. minuti velika prilika za Juventus, Mandžukić se našao u odličnoj prilici, ali nejgov udarac zaustavlja Reina, u nastavku akcije golman Napolija brani i pokušaj Barzaglija.

U drugom poluvremenu Juventus pokazuje zašto je posljednjih godina gazda na Apeninima. Odmah na početku drugog poluvremena Koulibaly nespretno ruši Dybalu i sudac pokazuje na bijelu točku. Jedanaesterac je odlučio izvesi upravo Dybala i zabio je u donji desni kut Reine. “Stara dama” je u anstavku igrala puno bolje, a u 64. minuti su uspjeli u potpunosti preokrenuti utakmicu. Loptu u šesnaesterac je ubacio Pjanić, a nakon velike gužve najbolje se snalazi Hyguain i postiže gol. Četiri minute poslije novi šok za goste, sudac ponovno pokazuje na bijelu točku nakon starta Reine nad Cuadradom. Dojam je da je Reina prvo startovao na loptu, ali najbitnije je što kaže sudac. Jedanaesterac je ponovno izveo Dybala i identično kao i prvi puta zabio za velikih 3:1. Do kraja utakmice nije bilo većih prilika i Juventus u uzvrat nosi veliku prednost.

Mario Mandžukić je igrao cijeli susret za Juventus, dok je Marko Pjaca ušao u 84. minuti.

Kod Napolija Marko Rog je igrao do 83. minute, dok je Ivan Strinić odigrao svih 90. minuta.