Hrvatski stručnjak niže uspjehe u Saudijskoj Arabiji

Nogomet ostalo 21. stu 202019:36 > 19:43
Al Nassr

Alen Horvat hrvatski je nogometni stručnjak koji trenutno hara Saudijskom Arabijom i niže uspjehe. Bivši je trener Al Aina i Al Khaleeja s kojima je ostvario velik broj uspjeha, a danas je glavni menadžer nogometnog kluba Al Nassra.

Od trenera Rijeke do menadžera u Arabiji

Iako će velik broj osoba reći kako im ovo nije draga godina, Alen Horvat, bivši trener NK Rijeke, je sredinom kolovoza prihvatio ponudu u nogometnom klubu Al Nassr iz Saudijske Arabije. Prihvativši ponudu potpisao je ugovor kao glavni menadžer omladinskog pogona, a ujedno je postao i trener U19 ekipe. Al Nassr bliskoistočni je klub s dugom i velikom tradicijom te, kako Horvat kaže, ”ovo smatra velikom privilegijom da radi za jedan od najvećih klubova u Saudijskoj Arabiji.”

Alenu Horvatu povjerili su, također, da dogovori i trenere koji bi vodili sve kategorije u omladinskom pogonu. Uz Alenovo stručno znanje zaposlena su četiri hrvatska nogometna stručnjaka koji su dobili priliku za rad na Bliskom istoku kao treneri u Al Nassru. Osim toga, trenutno u klubu Al Nassr postoji velika mogućnost da Horvat preuzme trenersku palicu prve momčadi budući da je postao kandidat za tu poziciju.

Al Nassr

Maksimalan broj bodova u ligi

U ovo doba prošle godine, Horvat je nizao velike uspjehe te je za mnoge klubove, kao što su Al Wasl i Al Ain, osigurao mjesto u ligi te čak 12 uzastopnih pobjeda s tadašnjim drugoligašem. S ekipom Al Nassra je trenutno skupio maksimalan broj bodova nakon sedmog kola s gol razlikom od 21:1 što je veliki uspjeh za ovaj klub. Smatra kako će se uspjesi i dalje nizati ako nastave istim tempom i načinom igre.

Trener Horvat nam je spomenuo kako su sve kolege koje su došle na njegovu preporuku u Al Nassr ostavile izvrstan dojam te redaju odlične rezultate za ovaj klub. Vrlo je ponosan i sretan kada vidi da hrvatski nogometni stručnjaci dominiraju arapskom
nogometnom scenom. Horvat naglašava kako su prilike za razvoj nogometnih stručnjaka puno bolje i veće na području Bliskog istoka nego one u Hrvatskoj te to može potvrditi iz prve ruke. U navedenim klubovima je imao mogućnost pokazati svoj potencijal nogometnog znalca.

”Uvijek je lijepo vidjeti i čuti da su ljubitelji kluba koji vodiš ponosni na rezultate koje ostvaruješ”, rekao nam je Alen. Svakako mu želimo puno sreće u novim nogometnim pobjedama