Brazil uvjerljiv protiv Urugvaja, katastrofa Kolumbije

Pool, Getty Images

Nogometaši Brazila ostvarili su četvrtu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022, nakon što su u četvrtom kolu savladali Urugvaj 2:0.

Brazil je nešto više vremena imao loptu u posjedu i bio je konkretniji u napadu – Urugvaj nije uputio nijedan šut u okvir gola protivnika.

Gost je poveo u 33. minuti – Arthur Melo je šutirao s ruba kaznenog prostora i bio je precizan.

Veselili su se gosti još jednom do kraja prvog dijela utakmice. Richarlison je glavom postigao gol u 45. minuti za vodstvo Brazila 2:0.

U drugom poluvremenu je opao ritam igre i Brazil je lako sačuvao prednost.

Argentina je utakmicu protiv Perua riješila u prvih pola sata i slavila je sa sigurnih 2:0. Strijelci su bili Gonzalez u 17. i Martinez u 28. minuti.

Kolumbija je gadno stradala u Ekvadoru, po prvi puta nakon 1977. godine primila je čak šest golova, a zamimljivo je da su u prethodnih 16 međusobnih dvoboja Ekvadorci zabili Kolumbijcima šest pogodaka.

Arboleda (7), Mena (9), Estrada (32),Arreaga (39), Plata (78) i Estupiñán (90+1) nemilice su punili mrežu Kolumbije, za koju je počasni gol zabio James Rodriguez iz penala.

Kolumbija je prije četiri dana izgubila 0-3 kod kuće od Urugvaja i vrlo loše je započela kvalifikacije, dok je Ekvador sada drugi sa šest bodova.

Čile je poražen u Caracasu od Venezule (1-2), kojoj su to prvi bodovi u kvalifikacijama.

Del Pino je u 9. minuti doveo domaćine u vodstvo, a u 15. minuti je za Čile izjednačio Arturo Vidal. Pobjedu je Venezueli donio Rondón golom devet minuta prije kraja.