Conte: Lukaku i Van Dijk bili blizu dolaska u Chelsea

Getty Images/Richard Heathcote

Trener Intera Antonio Conte otkrio je da dok je bio trener londonskog kluba želio dovesti Romelu Lukakua i Virgila Van Dijka u taj klub.

Emilio Andreoli/Getty Images

“S obzirom na to da smo osvojili Premier ligu od uprave kluba sam tražio samo da mi dovedu dva igrača. Jedan je bio Virgil Van Dijk, drugi Romelu Lukaku. Bili smo u svakodnevnom kontaktu i mogu reći da su bili vrlo, vrlo blizu dolaska na Stamford Bridge. Tada sam rekao da bi sa njima ekipa bila bolja za 30 posto za sljedeću sezonu”.

Međutim, do tih transfera nije došlo.

“Do tih transfera nije došlo. Mislim da je Chelsea tada propustio veliku šansu da uhvati zamah i uzme nekoliko trofeja. Tako bi se ustalio na vrhu engleskog nogometa. Žao mi je što je taj trenutak propušten”, rekao je Conte.

Talijanski stručnjak je dodao da vjeruje da Lukaku sada ima šansu postati jedan od najboljih napadača u svijetu, ukoliko nastavi napredovati u Interu.