Dinamo upisao prvu europsku pobjedu

Nogomet ostalo 5. stu 202019:48 > 19:53
GNK Dinamo

Dinamo je u 3. kolu Europske lige svladao austrijski Wolfsberger

68` Žuti i za Pavelića, lijevog beka gostiju. Neoprazno je ušao u duel s Kastratijem.

63` Dinamo je sve ofenzivniji, kreće po pobjedu u posljednjih pola sata.

61` Majerov udarac ljevicom lako je obranio gostujući vratar, a Oršić iz slobodnjaka minutu kasnije pogađa živi zid.

57` Dobar prodor Kastratija po desnoj strani, izborio je korner nakon 50-metarskog sprinta.

54` Dieng se ozlijedio, mijenja ga hrvatski napadač Vizinger.

50` Majer se nakon prekrasnog driblinga namjestio na desnu nogu, snažno je tukao, ali i neprecizno.

47` Još jedan žuti karton kod gostiju, dobio ga je Dieng zbog neopreznog starta u duelu s Gvardiolom.

46` Počinje drugo poluvrijeme. Peternac uvodi Kastratija umjesto Jakića

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45′ Taferner je zaradio drugi žuti karton, Dinamo ima igrača više na terenu!

42` Gavranović je poslao loptu Majeru, ali je pogodio suparnika. Dinamovci traže ruku, ali sudac je pokazao da ga je lopta pogodila u trbuh

36′ Prekrasna varka Majera na sredini terena, potpuno je izbacio dvojicu veznih iz ravnoteže, na kraju ga je Wertniznig srušio i dobio žuti karton

26` Jakiću se uporno odbijala lopta u noge u jednom napadu, na kraju je stigla do Oršića koji se namjestio na udarac s 20 metara i promašio cijeli gol.

19′ Majer je odlično proigrao Gavranovića u šesnaestercu, ali švicarski napadač pucao je vrlo neprecizno iz dobre pozicije

15′ Jedna rana zamjena za Dinamo, Perić je napustio igru, zamijenio ga je Marin Leovac

12`Prvi korner na utakmici za gostujuću momčad, očajan centaršut na drugu vratnicu i bez problema za Zagorca.

9`Odmah na drugoj strani dinamovci traže penal. Gvardiol je bio u duelu s jednim igračem gostiju i sudac je na kraju procijenio da je Dinamov branič opasno igrao i podigao nogu previsoko

8` Gosti su nakon jednog ubačaja s desne strane tražili penal, smatrali su da je lopta pogodila Perića u ruku, ali sudac je pokazao da se igra nastavi.

6′ Zasad nismo vidjeli ništa posebno, na terenu je u tijeku ispitivanje snaga

1′ POČELA JE UTAKMICA

Austrijski klub na Maksimir je stigao bez najboljeg igrača Liendla, na vrhu je sa četiri boda, dva više od hrvatskog prvaka. I Dinamo je bez nekoliko bitnih igrača koji su posljednjih dana dobili koronavirus.

DINAMO: Zagorac, Moharrami, Lauritsen, Perić, Gvardiol, Majer, Franjić, Ademi, Jakić, Oršić, Gavranović

WOLFSBERG: Kofler, Novak, Baumgartner, Lochosvili, Pavelic, Stratznig, Wernitznih, Taferner, Peretz, Dieng, Joveljić