"Dosad smo gledali ulizice, Jakobušiću sve najbolje"

Harold Cunningham/Getty Images

Splitski klub objavio je ime novog predsjednika, a sve je to prokomentirao i Igor Štimac

Igor Štimac gostovao je u studiju Indexa gdje se dotaknuo brojnih tema kada je u pitanju Hajduk. Prvo je komentirao dolazak novog predsjednika Lukše Jakobušića.

‘Budi mi nadu i optimizam. Drago mi je da je otišao u prvom trenutku, bilo je to moralno kad je vidio da ne može više pomoć. On nudi nešto novo. Do sada smo gledali ulizice i poltrone, a sada se čini da ćemo imati ljude koji donose samostalne odluke. Želim mu sve najbolje. Bit će mu ovo hod po trnju, mnogi će ga čekati da napravi pogrešku’ – rekao je Štimac pa se osvrnuo na svoje vođenje kluba s Poljuda:

‘Ne osjećam da nosim stigmu na leđima. Sebi sam dokazao da mogu voditi klub, najveći teret sam iznio na leđima. Tada je klub bio blokiran, mi nismo imali sponzora, a sada to sve klub ima. Bilo je teško prodati igrača, igrali su domaći dečki, bilo je malo onih sa strane. Razvijala se naša škola baluna, to je bio naš moto. To smo pokazali i na primjeru trenera. Hajduk je bio uspješan u povijesti onda kad su ga vodili treneri koji znaju što je Hajduk.’

Bivši trener splitske momčadi dotaknuo se prijašnjih predsjednika Brbića, Kosa,…

‘Abolirat ću prve tri ili četiri godine mandata Marina Brbića kad se štedjelo. U posljednje četiri godine se rasipa. Hajdukov proračun je u to vrijeme 20 milijuna eura godišnje. Do njega dolazi zbog prodaje mladog Hajdukovog kadra, a onda se dovode igrači za koje nitko od nas ne zna. Nakon Brbića su svi bili isti. Oni su samo čekali da opustoše Hajduk. Čekam da me Ivan Kos tuži ponovno. Prvi put me tužio radi klevete. O mom prijatelju Svaguši oni mogu pričati što hoće, ali on je sa Špacom ušao u Europu. Prvog dana su ga gađali krafnama, on nije imao podršku’ – rekao je.

Ostatak intervjua sa Štimcem možete pogledati OVDJE.