Ante Čačić poražen u finalu Kupa konfederacija

Nogomet ostalo 25. lis 202021:59 > 22:02
Paul Gilham/Getty Images

Čačić je egipatski klub preuzeo u prosincu 2019. godine, a bio je to njegov prvi posao nakon što je u listopadu 2017. napustio kormilo hrvatske reprezentacije.

Bivši izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Ante Čačić, koji od prosinca 2019. vodi egipatski Pyramids, nije uspio osvojiti trofej pobjednika CAF Kupa konfederacija nakon što je njegova momčad u finalu igranom u Rabatu na stadionu Prince Moulay Abdallah izgubila od marokanskog Berkanea sa 0-1.

Pitanje pobjednika razriješio je pogodak Issoufoua Daya u 15. minuti utakmice.

Marokanski klub je utakmicu završio s igračem manje nakon što je Bakr El Helali isključen u 89. minuti.

CAF Kup konfederacija je osnovan 2013. godine, a to je drugi po važnosti afrički kup nakon Lige prvaka.

Lintao Zhang/Getty Images

Pyramids je osnovan 2008. godine pod imenom “Al Assiouty Sport”, a klub je doživio potpunu obnovu kada ga je kupio Saudijac Turki al Sheikh nakon čega je 2018. promijenio ime u Pyramids.

U srpnju prošle godine kupio je Salem Al Shamsi iz Emirata. Zanimljivo, Pyramids je u svom debitanstskom nastupu u Kupu konfederacija stigao do finala.