VIDEO Messi donio pobjedu neuvjerljivoj Argentini

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Odigrana su tri dvoboja kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo iz južnoameričke zone.

Argentina predvođena Lionelom Messijem je ciklus otvorila minimalnim trijufom nad Ekvadorom, a jedini gol viđen je već na startu utakmice.

Pobjednika je odlučio Messi. Kapetan i najbolji igrač Gaučosa sigurno je izveo penal u 13. minuti. Argentina je nakon pogotka imala terensku inicijativu, ali nisu stvorili neke izgledne prilike protiv čvrstih Ekvadoraca. Međutim, pobjeda na startu kvalifikacija je najbitnija za Argentinu.

U najzanimljivijoj utakmici noći domaću pobjedu upisao je i Urugvaj i to na vrlo dramatičan način. U Montevideu je gostovao Čile, a pobjednik je odlučen u sudačkoj nadoknadi.

Domaći su vodili golom Luisa Suareza iz penala, za goste je izjednačio Alexis Sanchez, da bi u posljednjim trenucima sjajnim golom Maximiliano Gomez donio pobjedu Urugvaju.

Najviše golova bilo je na dvoboju Paragvaj – Peru. Na kraju je završeno 2:2, a svi golovi su postignuti u drugom poluvremenu.