Panadić: Igranje za Vatrene? Nisam imao sreće…

Nogomet ostalo 2. lis 202018:00 > 18:04
sportklub

Gost današnjeg Sportklubovog podcasta je Andrej Panadić. Bivši reprezentativac Jugoslavije, igrač zagrebačkog Dinama, HSV-a, Sturma i ostalih klubova danas je trener i o raznim temama u nogometu pričat će s našim Igorom Flakom.

SPORTKLUB: Krenut ćemo s onim najaktualnijim, Dinamo i Rijeka plasirali su se u skupine Europske lige. Kako to komentirate?

PANADIĆ: Rijeka je hrabro otišla u Dansku, otišli su u Kopenhagen po ono što su htjeli, a na kraju krajeva zbog financija je to za njih bilo izuzetno bitno. Veliki uspjeh za Rijeku koja igra dobar nogomet i zaista su zaslužili proći. Što se tiče Dinama, oni su jednostavno morali proći Estonce. Bilo bi užasno loše za naše klubove da Dinamo nije prošao u Europsku ligu.

SPORTKLUB: Kako vam izgleda Dinamo nakon Bjelice? Jesu li svi ti problemi i tektonski poremećaji u klubu Dinamu ipak uzeli Ligu prvaka?

PANADIĆ: Može biti, ali treba reći da Dinamu nema bitnih igrača od prošle sezone. Nema Perića, Kadziora, Olma i Petkovića koji nije bio pravi. Rekao bih da protiv dobro organiziranog Ferencvaroša nije bilo lako. U moje vrijeme kada smo išli u Austriju, Mađarsku igrati znalo se da ćemo ih pobijediti s nekoliko razlike, ali sada su napredovali i nikada nije lako protiv njih.

SPORTKLUB: Kako komentirate skupine koju su izvukli Dinamo i Rijeka?

PANADIĆ: Što se tiče Dinama mislim da je to prolazna grupa. CSKA s našim Vlašićem će biti prvi favorit skupine, Feyenoord je uvijek nezgodan i austrijski Wolsberg kojeg Dinamo mora pobijeđivati. Vjerujem da će Dinamo u Maksimiru protiv svih tih ekipa ići na pobjeda i da će proći dalje. Za Rijeku je sjajno što su prošli Kopenhagen, u gradu svi dižu za klub, imaju dobrog trenera i to je ono najbitnije. Djeluju kao jako dobra cjelina, vidi se veliko zajedništvo i to je najbitnije. Zašto oni sad ne bi mogi protiv Napolija odigrati slično kao i protiv Kopenhagena? Mogu iznenaditi, ali bit će teško.

SPORTKLUB: Kako vam se čini HNL u ovom trenutku? Koliko je bolji u odnosu na prije pet godina?

PANADIĆ: Liga je apsolutno napredovala, tereni su puno kvalitetniji, HNS je uložio puno novaca u to i to je jedan od bitnijih segmenata. Ono što nije dobro je to da mladi igrači vrlo brzo odlaze van, umjesto da malo dulje ostanu u HNL-u i bolje se razviju. Međutim, danas je nogomet biznis i jasno je da svi gledaju kako zaraditi. Dobra popraćenost lige od televizije je također puno pomoglo kako bi ljudi van Hrvatske vidjeli dobre mlade igrače.

SPORTKLUB: Vaša nogometna karijere je bila zaista kvalitetna, ali najsvjetliji trenutak je možda igranje za reprezentaciju Jugoslavije na Svjetskom prvenstvu 1990. Izbornik je bio legendarni Ivica Osim i pomalo iznenađujuće vas je pozvao na prvenstvo. Kako gledate na to?

PANADIĆ: Prvo bih rekao da je Ivica Osim nogometni genije. Mnogi ne znaju da je bio takav virutoz. Točno je znao što od koga može očekivati. Mislim da sam zaslužio poziv Osima, bio sam jedan od najboljih stopera lige u to vrijeme i Osim je procijenio da sam ja zaslužio biti u reprezentaciji.

SPORTKLUB: Hrvatska nogometna reprezentacija? Igrali ste u Bundesligi za vrijeme bronce u Francuskoj?

PANADIĆ: Taman kada su se neki dečki prodali u Europu, ja sam imao jednu tešku ozljedu i nisam ušao u reprezentaciju. Imao sam nekih nastupa, ali nisam igrao u Francuskoj. U to vrijeme sam u HSV-u bio jedan od najboljih stopera Bundeslige i imao sam tu kvalitetu, ali nije se posložilo i nije mi žao, to je tako moralo biti.

PORTKLUB: Na kraju karijere igrali ste u Japanu, kakve dojmove nosite iz te zemlje?

PANADIĆ: Ma vole sport, fanatični su u svemu. Bilo mi je ugodno, jer volim raditi, tako da mi je tamo bilo sve super. Osim hrane. Ne, sirovu hranu ne mogu jesti. Ispred mene su suigrači jeli sirovu jetru. Ne, hvala! Ak ima kaj za bacit na roštilj, e to može – zaključio je simpatični Panadić.