Lokomotiv srušio CSKA, Bistrović isključen

Nogomet ostalo 27. ruj 202020:32 > 20:37
Epsilon/Getty Images

Nogometaši Lokomotiva s minimalnih 1-0 (1-0) su kao gosti pobijedili CSKA u derbiju 9. kola ruske Premier lige.

Pobjednički pogodak za momčad pod kapetanskim vodstvom Vedrana Ćorluke postigao je napadač Lokomotiva Fjodor Smolov u 45. minuti.

CSKA je od 60. minute igrao s igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključen mladi hrvatski reprezentativac Kristijan Bistrović koji je uz Nikolu Vlašića bio u početnoj postavi domaće momčadi. Vlašić je bio prilično aktivan, ali se nije uspio opasnije ugroziti gostujućeg vratara ni kreirati čistu priliku za suigrače.

Vedran Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu za pobjedničku momčad.

Lokomotiv se četvrtom pobjedom u sezoni probio do šestog mjesta sa 15 bodova, a CSKA je na četvrtoj poziciji s bodom više. Vodeći Zenit ima 20 bodova, baš kao i drugoplasirani Spartak iz Moskve.