Izbornik Srbije nakon loše igre: I dalje sam optimist

REUTERS/Maxim Shemetov

Poslije remija s Turskom u drugom kolu Lige nacija, izbornik Srbije Ljubiša Tumbaković kaže da su igrači pokazali veliko zalaganje, ali da brojne stvari mogu bolje.

Srbija je remizirala na stadionu Rajko Mitić u drugom kolu B3 grupe Lige nacija rezultatom 0:0.

Ovaj rujanski termin smo shvatili kao ključni za našu pripremu, za pravljenje atmosfere i ambijenta za utakmicu s Norveškom. Bilo je protiv Rusije nekih boljih detalja nego na utakmici s Turskom, u prvom poluvremenu nismo imali željenu energiju, nismo ulazili u igru iz pasa, kao što sam tražio. A, onda se u drugom poluvremenu dogodilo da igramo s igračem manje. Ono što je dobro, ako je nešto dobro, jer moram biti realan i reći da nismo puno pokazali je htijenje s igračem manje. Nismo primili gol, ali ostaje veliki problem u organizaciji igre“, istaknuo je Tumbaković.

Orlovi tijekom 90 minuta nisu uspeli povezati redove i ozbiljnije zaprijetiti Turcima.

Ako smo negdje napravili grešku onda je to u veznom redu. Tu moramo biti bolji, imati brži protok lopte, s više igrača ići naprijed. Optimizma i dalje ima, jer ovo nije naša prava slika, imali smo samo nekoliko zajedničkih treninga. Očekujem da sve bude bolje kada igrači budu imali više utakmica u nogama u svojim klubovima“.