Uefa traži da za nogometaše ne vrijedi što i za građane

Nogomet ostalo 19. kol 202018:34 > 18:36
Getty Image/ Harold Cunningham

Odlučeno je da neće biti otkazivanja Lige nacija, a UEFA ima preporuku za nacionalne saveze kada je u pitanju karantena za igrače.

Odlučeno je u srijedu da neće biti odlaganja i otkazivanja Lige nacija. Natjecanje će početi u rujnu, a to znači da će velik broj igrača po završetku reprezentativnih obveza putovati natrag u klubove gdje ih očekuje početak sezone.

Od 3. do 8. rujna bit će odigrana prva dva kola Lige nacija, većina prvenstava počinje 12. rujna i ako budu na snazi pravila koja vrijede sada, klubovi će se naći u problemima jer će igrači morati u karantenu.

Nogometaši iz stranih klubova možda će biti izloženi mjerama karantene po povratku u države prebivališta. Nogometni savezi su ohrabreni da od svojih vlada traže izuzeće za igrače i članove ekipa. Činjenica je da će nogometaši ionako biti redovno testirani jer tako nalaže sveobuhvatni Uefin protokol i to bi trebalo osigurati takva izuzeća, jer ona ne predstavljaju rizik po društvo poručeno je iz UEFA nakon sastanaka obavljenih u srijedu.

Uz zaključak o tome da se Liga nacija neće odgađati, napomenuto je i da navijača na stadionima na Uefinim utakmicama neće biti ni u rujnu.

O zdravstvenom protokolu posebno se razgovaralo, a UEFA će izvještaj o tome podnijeti za nekoliko dana.