Kraj jedne ere: Kompany odlučio završiti karijeru

Nathan Stirk/Getty Images

Belgijski nogometaš ostat će u nogometu, i dalje će obavljati funkciju trenera na klupi Anderlechta

Belgijac Vincent Kompany prošlo ljeto je napustio Manchester City s kojim je osvojio brojne naslove, te se vratio u Anderlecht gdje je imao ulogu kao trener-igrač.

Danas je službeno objavio kraj igračke karijere, obzirom da je imao dosta problema s ozljedama u prethodnoj sezoni te je odlučio objesiti kopačke o klin.

No, i dalje će ostati u Anderlechtu gdje će se maksimalno posvetiti trenerskom poslu.

On je ponikao u spomenutom belgijskom klubu, a nakon dvije sezone u HSV-u na ljeto 2008. godine prešao je Manchester City. Na Etihadu se zadržao 11 godina, te je bio kapetan ovog kluba s kojim je četiri puta bio prvak Engleske.