Lovren do trofeja u prvom nastupu, Ćorluka zabio gol!

Nogomet ostalo 7. kol 202020:01 > 20:05
Laszlo Szirtesi/Getty Images

Nogometaši Zenita iz Sankt Peterbuga osvojili su Superkup Rusije pobjedom nad moskovskom Lokomotivom sa 2:1. Prvi nastup za novi klub ubilježio je donedavni igrač Liverpoola, Dejan Lovren.

REUTERS/Anton Vaganov

Nakon osvajanja dvostruke krune u protekloj sezoni, Zenit je dodao novi trofej u svoje vitrine i time potvrdio apsolutnu dominaciju u najvećoj državi svijeta.

Trijumf nad Lokomotivom na CSKA areni osigurali su Artsjom Dzjuba u 14. i Magomed Ozdojev u 69. minuti. Jedini gol za Lokose dao je Vedran Ćorluka u 72.

Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za svoj novi klub, bio mu je to i prvi nastup!

Prema izvještajima, upravo je on bio krivac za gol kojeg je zabio Vedran Ćorluka – Čarli.

Lokomotiv je imao veći posjed u prvom poluvremenu, ali je Zenit iskoristio jedinu priliku u tom dijelu utakmice – Douglas Santos je centrirao, a Dzjuba glavom doveo momčad Sergeja Semaka do vodstva.

Sastav iz Sankt Peterburga vrlo lako mogao je duplirati prednost u 53. minuti kada je Ozdojev u svega nekoliko trenutaka propustio dvije sjajne prilike.

Ono što nije iskoristio tad, veznjak Zenita jest nešto kasnije – fantastičnim udarcem s distance pogodio je pod prečku i povisio rezultat.

Vrlo brzo su Moskovljani smanjili zaostatak preko Ćorluke, koji je glavom zatresao mrežu, ali do kraja nisu uspjeli izbjeći poraz.

Najveću priliku za poravnanje imao je Fjodor Smolov, čiji udarac je zaustavio Mihail Keržakov.

Nova sezona u Rusiji počinje u subotu, uz izravne prijenose na Sport klubu.