Novi projekt: Tko bi mogao igrati u Atlantskoj Ligi?

Nogomet ostalo 13. lis 201617:08 > 17:12
Getty Images/Jeff J Mitchell

Najavljene promjene u formatu Lige prvaka mogle bi uzrokovati i formiranje novog natjecanja na teritoriju zapadne Europe.

UEFA je već dala zeleno svijetlo za prijedlog da četiri najjače lige u Europi (Premijer Liga, Primera, Serija A, Bundesliga) imaju po četiri automatska predstavnika u Ligi prvaka,

Također, predloženo je da veliki klubovi koji ne izbore plasman u elitno natjecanje (poput Manchester Uniteda i Milana), dobiju specijalnu pozivnicu.

Sve to bi moglo limitirati prostor klubovima koji ne spadaju među najmoćnije i najbogatije, pa je prvi čovjek danskog Kopenhagena Anders Horsholt otkrio da se već vode pregovori o natjecanju koje bi bilo pandan LP.

U takozvanoj Atlantskoj ligi nastupali bi škotski velikani Celtik i Rangers, ali i najtrofejniji nizozemski  klub Ajax.

Ako ne reagiramo odmah, onda će najveći klubovi postajati sve jači, a nama će biti sve teže. Zato moramo tražiti alternativne mogućnosti za naš klub“, rekao je Horsholt.

Ideja o Atlantskoj ligi postoji još od 1990-ih godina, a ponovo je zaživjela prošle godine, kada su čelnici Celtika i Ajaxa razgovarali o novom kontinentalnom natjecanju.