Cluj slavio u 'finalu' i osvojio novu titulu prvaka

Nogomet ostalo 3. kol 202022:21 > 22:26
Getty Images/Stuart Franklin

Ovo je Cluju treća uzastopna titula u Rumunjskoj i ukupno šesta. Prvu su osvojili u sezoni 2007/08.

U 10. kolu doigravanja za prvaka Rumunjske Univeristatea Craiova poražena je od Cluja s 3:1.

Cluj je ovaj susret dočekao s dva boda prednosti u odnosu na Craiovu, ali pošto je danas bio zadnji dan da se okončaju nacionalna prvenstva, odlučeno je da se ova utakmica smatra finalnom i da pobjednik osvoji titulu, a u slučaju remija da se igraju produžeci ili eventualno da se sve riješi na jedanaesterce. Ta odluka je donesena jer je Craiova imala utakmicu manje od svog večerašnjeg rivala.

Domaćin iz Craiove je poveo već u 10. minuti golčinom Nistora, ali Cluj se vraća do poluvremena. U 36. minuti Vinicius je bio precizan za 1:1.

U 56. minuti asistent kod prvog gola, Deac, sjajno centrira, a Boli potpuno sam ostaje i glavom pogađa za preokret, da bi se poslije dvije asistencije Deac u 77. i sam upisao u strijelce, pogodivši za 3:1.